Pęcherze

Istnieje wiele przyczyn powstawania pęcherzy. Mogą być one objawem choroby lub być wywołane przez oparzenia. Niniejszy punkt dotyczy pęcherzy wywołanych przez otarcia stóp (tarcie lub pocieranie), co jest dolegliwością powszechną. W przypadku powstania pęcherza niewywołanego przez otarcie należy zasięgnąć rady specjalisty odnośnie przyczyny jego pojawienia się i najlepszego sposobu leczenia.

Pęcherze powstałe w wyniku otarcia

Pęcherz to bańka płynu powstała w wyniku intensywnego tarcia skóry pomiędzy jej warstwami. Zazwyczaj występuje, gdy zmianie ulegają codzienne czynności, np. zakłada się nową parę butów lub zaczyna uprawiać nowy rodzaj sportu. Pierwszym sygnałem powstawania pęcherza jest pieczenie – zaczerwienione miejsce obcierane przez buty lub skarpetki. Gdy tarcie nie ustaje, tworzy się pęcherz, który może być bardzo bolesny. Pęknięcie pęcherza może spowodować jeszcze większy ból, ponieważ odsłania nową warstwę różowej skóry.

Pęcherzy nie powinno się przekłuwać. Naskórek pokrywający pęcherz stanowi ochronę i nie należy jej zdejmować. Pęcherze goją się szybko, gdy chroni się je opatrunkiem przed bólem, dalszym uszkodzeniem i infekcją.

Preferowane produkty


Pęcherze

Zobacz również

  • o Stopach
  • Komfort Chodzenia
  • Komfort Chodzenia

DolegliwościPodaj e-mail