O stopach

Scholl wie, że stopy są elementem sztuki i kryją w sobie niezwykły mechanizm: skomplikowany system mięśni, wiązadeł i ścięgien. Szkielet stopy składa się z 52 kości. Skóra, która je okrywa, jest specjalnie przystosowana do tego zadania i na podeszwach stóp jest grubsza, niż w jakimkolwiek innym miejscu na ciele.

Niestety często zwracamy uwagę na nasze stopy dopiero wówczas, gdy dzieje się z nimi coś złego. W takiej sytuacji wielu dorosłych znalazło się nie raz.


Ekspert radzi jak dbać o stopy.

W tej sekcji znajdziecie odpowiedź jak utrzymać stopy w najlepszej kondycji zarówno pod względem ich zdrowia jak i wyglądu. Znajdują się tutaj również informacje na temat częstych dolegliwości dotyczących stóp, ich kuracji oraz w jaki sposób można ich uniknąć.

Dobierając właściwy rozmiar i fason obuwia w odpowiednim stylu, można zapewnić swoim stopom wygodę i jednocześnie podążać za modą. Buty Scholl zostały zaprojektowane tak, aby każdy dzień w nich spędzony sprawiał radość niezależnie od tego, jakie czynności wykonujesz nosząc je.

W sekcji Przyjemność dla stóp pokazujemy, w jaki sposób proste czynności wykonywane codziennie i cotygodniowo pomagają zachować stopy w świetnej kondycji, jak również jak czerpać satysfakcję płynącą z ich pielęgnacji. Stan stóp zależy także od pory roku, dlatego pokazujemy, w jaki sposób zapewnić stopom komfort latem i zimą oraz w warunkach urlopowych.

Nasze stopy są z nami przez całe życie i ich właściwa pielęgnacja zarówno, kiedy rosną, jak i potem, wraz z upływem lat, jest bardzo istotna. Są sytuacje, w których wymagają one dodatkowej uwagi, np. podczas ciąży, lub ze względu na choroby, takie jak cukrzyca. Pokazujemy najlepsze sposoby pielęgnacji stóp w różnych sytuacjach.
Zobacz również

  • Komfort Chodzenia
  • Dolegliwości
  • Komfort Chodzenia

O stopachPodaj e-mail